Hydropolis – Miasto Wody

Na początku grudnia we Wrocławiu otwarto Muzeum Wody – ewenement na skalę krajową. Więc jeśli nie masz chęci odwiedzać Muzeum Narodowego, gdzie w ciszy będziesz kontemplował jedne z najwspanialszych dzieł sztuki jakie kiedykolwiek stworzyły ludzkie dłonie – wybierz się właśnie do Hydropolis.

Wystawa została utworzona na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji i zajmuje aż cztery tysiące metrów kwadratowych w dawnym zbiorniku wody czystej z 1893 roku. Zadbano nie tylko o to żeby sama wystawa była ciekawa dla odwiedzających ale również okolica budynku, w którym się znajduje. Przed wybraniem się w podróż do niesamowitego świata wody można usiąść na jednej z ławek i wsłuchać się w cudowny i kojący szum wody, która spada kaskadami z dachu budynku. Wprawić się w odpowiedni nastrój albo po prostu wyciszyć po szalonym dniu w głośnym mieście.

Wystawa podzielona jest na 8 segmentów. Odwiedzający mają szansę odwiedzić kapsułę batyskafu Trieste, który w 1960 roku zanurkował na dno Rowu Mariańskiego, mając na swoim pokładzie dwóch śmiałków. Fani biologii dowiedzą się co żyje w wodzie – od największego z ssaków po najmniejsze żyjątka, które nie da się zobaczyć gołym okiem. Dowiemy się także ile powinno spożywać się wody dziennie w zależności od naszego wieku. Dla fanów techniki poświęcony jest segment urządzeń hydrotechnicznych i zarządzaniu wodą współcześnie. Można również zobaczyć interaktywną mapę z system wodociągowym miasta Wrocławia lub jak wyglądało miasto w trakcie i po powodzi tysiąclecia. Wystawa ciągle się rozwija i przybywają nowe puntky warte zobaczenia.

Najważniejsze informacje:
Hydropolis
ul. Na Grobli 19-21
godz. otwarcia – poniedziałek – piątek 12-19; sobota – niedziela 10-19.
Bilety:
Normalny – 27 zł,
Ulgowy – 18 zł,
Bilet rodzinny (dwoje dorosłych i dwoje dzieci) – 72 zł
Bilety grupowe – 23 zł /os. (normalne), 17 zł/os. (ulgowe).
W Hydropolis obowiązują ulgi dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny oraz UrbanCard.
Obok Muzeum znajduje się pięć parkingów z których mogą skorzystać odwiedzający.